(0262) 643 04 32
blog img

Masaüstü Stantlar Yapan Firmalar

Masaüstü stantlar, mağaza  içerisinde, müşterileriniz tarafından, önce sizin ürünlerinizin fark edilmesini sağlar. İlaç stantı, Kırtasiye stantı, Kozmetik stantı, İçecek stantı, Dolap İçi Düzenleyici stant başta olmak üzere bir çok çeşidi vardır. Promosyon dönemlerinizde hızlı, ekonomik ve size özel çözümler arıyorsanız hemen proje ekibimizle irtibata geçiniz! Lansman, promosyon ve özel kampanya dönemleri firmalar için çok önemlidir ve oldukça haraketli geçer. Masaüstü stantlar,masa ve ya tezgahüstünde sergilenen bu stantlar,süpermarket,mağaza,benzinlikler,büfe,restaurant,AVM ler vs lerde kullanılmaktadır.

Genelde küçük ebatlı ürünlerde kullanılmaktadır.Masaüstü stantlarda en fazla tercih edilen mekanlar kasa yanları ve tezgahüstüleridir. Bu stantlarda sergilenmesi düşünülen ürüne göre özel stantlar üretilmekte olup ürün ebat,ağırlık kullanılacak yer gibi bir çok değişkene bağlı olarak stant numunesi yapılıp onaylandıktan sonra seri üretim yapılmaktadır.

Daha önceki yazılarımızda masa üstü stantların in-store marketingde hangi satış kanallarında, ne tip ürünler için kullanıldığından bahsetmiş, hangi malzemelerden üretildiğini ve tahmini satış fiyatlarını aktarmıştık.

Bu yazımızda ise Masaüstü stantların hangi satış kanalında ne ölçülerde tasarlanması gerektiğinden bahsedeceğiz.

Masaüstü Kozmetik stantlar:

Kozmetik sektöründeki satış kanalları aşağıdaki gibidir,

Yerel Kozmetik Mağazalar
Ulusal Kozmetik zincirler
Avm Kozmetik Noktaları
Hiper ve Gross Marketlerin içindeki Kozmetik Reyonları
Dermokozmetik Eczaneler

Kozmetik sektörü için tasarlanacak masa üzeri stantların genişliği 20-25 cm.’yi geçmemelidir. Derinliği 30 cm.’nin altında olması beklenen masaüstü stantların yüksekliği de yine 30 cm. civarında tutulmalıdır.

Masa Üstü Çikolata stantları

Genellikle bakkal, market ve büyük olmayan süpermarketlerde kullanılır. Hedef fitlesi çocuklar olduğu için, Masaüstü Çikolata stantları daha ilgi çekici olacak şekilde canlı renklerde ve sıra dışı formlarda olmalıdır. Çikolata sektöründe masa üstü stantlar 35 cm. genişlik, 30 cm. derinlik ve 40-50 cm. yükseklik ölçülerinde olmalıdır.

Gereğinden daha büyük ölçülerde üretilecek masa üstü stantlar satış noktası tarafından benimsenmeyecek, kısa zaman içinde el altından kaldırılarak işlev görmez hale gelecektir. Çok küçük üretilecek masaüstü stantlar ise tüketicinin ilgisini çekemeyecektir.

 

Masa üzeri stantlar ile ilgili daha detaylı bilgi almak için Doa Sense satış ekibinden ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Tasarım bölümümüzün geniş Masaüstü stant tasarım arşivinden de faydalanabilirsiniz.