(0262) 643 04 32
Masaüstü Stantlar ve Kozmetik Stantlar
blog img

Masaüstü Stantlar ve Kozmetik Stantlar

Tasarım ve proje ekibimiz, ürününüze özel projelendirme yaptıktan sonra, görsel tasarımı ve uygulamayı da gerçekleştirmektedir. Proje ve tasarım onayından sonra üretime geçilmektedir.  Lansman, promosyon ve özel kampanya dönemleri firmalar için çok önemlidir ve oldukça haraketli geçer. Masaüstü stantlar, mağaza  içerisinde, müşterileriniz tarafından, önce sizin ürünlerinizin fark edilmesini sağlar. İlaç Stantı, Kırtasiye Stantı, Kozmetik Stantı, İçecek Stantı, Dolap İçi Düzenleyici Stant başta olmak üzere bir çok çeşidi vardır. 

Günümüzde, bu stantları tek bir çatı altında üreten, projelendiren, tasarlayan ve yüksek kalitede imal eden firma bulmak çok zordur. Ürünleri market içerisinde kasaya yakın, kolay erişilebilir şekilde sergilemek için çoğunlukla masaüstü stantlar kullanılır. Bunun yanında en şık ve kullanışlı tasarımı yapar. Proje ve tasarım aşamasında numune olarak sunduğu ürünü, aynı kalitede imal ve teslim eder. Satış sonrası güler yüzlü hizmetiyle her zaman çözüm ortağınız olmaya devam eder.

 

Herbiri kendi alanında uzmanlaşmış, tecrübeli kadromuzla müşterilerimizin ihtiyaçları olan tüm gereksinimlere profesyonel çözümler sunmaktayız. Masaüstü stantlar, mağaza içerisinde, müşterileriniz tarafından, ürünlerinizin fark edilmesini sağlar.


Daha önceki yazılarımızda masa üstü stantların in-store marketingde hangi satış kanallarında, ne tip ürünler için kullanıldığından bahsetmiş, hangi malzemelerden üretildiğini ve tahmini satış fiyatlarını aktarmıştık.


Bu yazımızda ise Masaüstü Stantların hangi satış kanalında ne ölçülerde tasarlanması gerektiğinden bahsedeceğiz.


Masaüstü Kozmetik Stantlar:


Kozmetik sektöründeki satış kanalları aşağıdaki gibidir,

Zincir Marketler

Alışveriş Merkezleri

Ürün Tanıtım Standları

Özel Tasarım Standlar

Yerel Kozmetik Mağazalar

Ulusal Kozmetik zincirler

Avm Kozmetik Noktaları

Hiper ve Gross Marketlerin içindeki Kozmetik Reyonları

Dermokozmetik Eczaneler


Kozmetik sektörü için tasarlanacak masa üzeri stantların genişliği 20-25 cm.’yi geçmemelidir. Derinliği 30 cm.’nin altında olması beklenen masaüstü stantların yüksekliği de yine 30 cm. civarında tutulmalıdır.


Masa Üstü Stantları


Genellikle bakkal, market ve büyük olmayan süpermarketlerde kullanılır. Hedef fitlesi çocuklar olduğu için, Masaüstü Çikolata Stantları daha ilgi çekici olacak şekilde canlı renklerde ve sıra dışı formlarda olmalıdır. Çikolata sektöründe masa üstü standlar 35 cm. genişlik, 30 cm. derinlik ve 40-50 cm. yükseklik ölçülerinde olmalıdır.


Gereğinden daha büyük ölçülerde üretilecek masa üstü stantlar satış noktası tarafından benimsenmeyecek, kısa zaman içinde el altından kaldırılarak işlev görmez hale gelecektir. Çok küçük üretilecek masaüstü stantlar ise tüketicinin ilgisini çekemeyecektir.