(0262) 643 04 32
blog img

Masaüstü Standlar Yapan Firmalar

Masaüstü standlar, mağaza  içerisinde, müşterileriniz tarafından, önce sizin ürünlerinizin fark edilmesini sağlar. İlaç Standı, Kırtasiye Standı, Kozmetik Standı, İçecek Standı, Dolap İçi Düzenleyici Stand başta olmak üzere bir çok çeşidi vardır. Promosyon dönemlerinizde hızlı, ekonomik ve size özel çözümler arıyorsanız hemen proje ekibimizle irtibata geçiniz! Lansman, promosyon ve özel kampanya dönemleri firmalar için çok önemlidir ve oldukça haraketli geçer. Masaüstü standlar,masa ve ya tezgahüstünde sergilenen bu standlar,süpermarket,mağaza,benzinlikler,büfe,restaurant,AVM ler vs lerde kullanılmaktadır.

Genelde küçük ebatlı ürünlerde kullanılmaktadır.Masaüstü standlarda en fazla tercih edilen mekanlar kasa yanları ve tezgahüstüleridir. Bu standlarda sergilenmesi düşünülen ürüne göre özel standlar üretilmekte olup ürün ebat,ağırlık kullanılacak yer gibi bir çok değişkene bağlı olarak stand numunesi yapılıp onaylandıktan sonra seri üretim yapılmaktadır.

Daha önceki yazılarımızda masa üstü standların in-store marketingde hangi satış kanallarında, ne tip ürünler için kullanıldığından bahsetmiş, hangi malzemelerden üretildiğini ve tahmini satış fiyatlarını aktarmıştık.

Bu yazımızda ise Masaüstü Standların hangi satış kanalında ne ölçülerde tasarlanması gerektiğinden bahsedeceğiz.

Masaüstü Kozmetik Standlar:

Kozmetik sektöründeki satış kanalları aşağıdaki gibidir,

Yerel Kozmetik Mağazalar
Ulusal Kozmetik zincirler
Avm Kozmetik Noktaları
Hiper ve Gross Marketlerin içindeki Kozmetik Reyonları
Dermokozmetik Eczaneler

Kozmetik sektörü için tasarlanacak masa üzeri standların genişliği 20-25 cm.’yi geçmemelidir. Derinliği 30 cm.’nin altında olması beklenen masaüstü standların yüksekliği de yine 30 cm. civarında tutulmalıdır.

Masa Üstü Çikolata Standları

Genellikle bakkal, market ve büyük olmayan süpermarketlerde kullanılır. Hedef fitlesi çocuklar olduğu için, Masaüstü Çikolata Standları daha ilgi çekici olacak şekilde canlı renklerde ve sıra dışı formlarda olmalıdır. Çikolata sektöründe masa üstü standlar 35 cm. genişlik, 30 cm. derinlik ve 40-50 cm. yükseklik ölçülerinde olmalıdır.

Gereğinden daha büyük ölçülerde üretilecek masa üstü standlar satış noktası tarafından benimsenmeyecek, kısa zaman içinde el altından kaldırılarak işlev görmez hale gelecektir. Çok küçük üretilecek masaüstü standlar ise tüketicinin ilgisini çekemeyecektir.

 

Masa üzeri standlar ile ilgili daha detaylı bilgi almak için Doa Sense satış ekibinden ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Tasarım bölümümüzün geniş Masaüstü Stand tasarım arşivinden de faydalanabilirsiniz.